28 Haziran 2011 Salı

harcamak

günlerdir herkesin takık bir şekilde sorduğu soruya aynı takıklıkla aynı cevabı veriyorum;

çünkü bi' şekilde para harcayacağım ve ben bu şekilde harcamak istiyorum, herkesin öncelikleri başka başkadır benimki de bu!

ben hiç para biriktiren bi' insan olmadım, eğer çok istediğim bir şey yoksa öyle haybeden para biriktirmedim hiç.. mütemadiyen harcadım, kendime değilse başkalarına. zaten bence para saklanan bir şey değildi olmamalıydı yani sorumluluğun yoksa kendinden başka birine. biriktirdiğim parayı harcayabileceğim bile garanti değilken üstelik. hem bin bir sıkıntıyla para biriktirip huzurla harcamak çok da olası görünmüyor. ne diyordu filozof; insanlar önce para kazanmak için sağlıklarını sonra sağlıklarını kazanmak için paralarını kaybederler. zaten bi filozoftan eksiğim yok sadece birkaç çağ fazlam var :) sadece bir kaç çağ önce doğmuş olsaydım en iyi şair, filozof ve edebiyatçı kesin ben olurdum diye düşünürüm hep, bence haklıyım.

yani diyeceğim o ki bir insanı kısa yoldan tanımak istiyorsam parayı neye harcadığına bakarım. bu yüzden bazılarımız parayı harcar bazılarımız kullanırız ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder